İş

Antalya OSB, Adıyaman OSB’nin yaralarını saracak

Antalya OSB, deprem nedeniyle altyapısı hasar gören ve bu nedenle üretime alınan Adıyaman OSB’ye ekip ve ekipman göndererek üretimin devamına destek verdi.

Organize sanayi bölgelerinin deprem bölgesindeki yaralarını sarmak için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Organize Sanayi Bölgeleri Yüksek Teşkilatı “SeferBirlik” ilan etti. OSBÜK’ün çalışmaları ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın onayı ile Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’da 23 OSB diğer OSB’lerle eşleştirildi. Proje kapsamında Adıyaman OSB ile eşleştirilmiş olan Antalya Organize Sanayi Bölgesi (Antalya OSB), bünyesindeki elektrik, su ve doğalgaz işletme birimlerinden uzman personelden oluşan bir ekibin taşınmasını sağlamıştır. Ekiple birlikte Adıyaman OSB’nin bozulan elektrik, su ve doğalgaz bordürlerinin onarımında kullanılacak teknik ekipman Bölgeye gönderildi. Antalya OSB grubu, Adıyaman OSB’nin tam kapasite faaliyete geçmesinin ardından Adıyaman Kahta OSB’ye giderek oradaki hasarı onarmak için çalışacak.

Uzman ekip iş başında

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Antalya OSB’nin depremin ilk anından itibaren koordineli bir şekilde çalıştığını kaydeden ATSO ve Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “Deprem bölgesindeki OSB’lerimiz ayağa kalkıp üretime başlamalı” dedi. ivedilikle ülke ekonomisine katkıların devam etmesi için Bakanlığımız ve OSBÜK’ün bu kapsamda yaptığı çalışmalar sonucunda Adıyaman OSB’nin yaralarını sarmak için görevlendirildik. Bölge Müdürlüğü Adıyaman’a ulaştı ve çalışmalarını başlattı.Bu konuda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza teşekkür ediyorum.OSBÜK ile işbirliği sonucunda hem illerimize hem de OSB’lerimize ulaşıp oradaki dinamikleri yeniden harekete geçirebileceğiz.”

Konteyner şehir kurulumu

Çalışanlar için kurulan konteyner kentlerde altyapının yanı sıra yaşam kalitesinin yükseltilmesi için de destek sağladıklarını kaydeden Başkan Bahar, şunları söyledi; “Teknik donanım, elektrik kabloları, ana bordürler, koruma elemanları gibi birçok ekipmanın bulunduğu aracımız bölgede 7/24 çalışmakta ve bölgedeki sınırları canlandırmak için 15 kişilik bir ekip oluşturulmuştur. Fabrika işçilerinin kaldığı, su hayat kurallarının bir nebze olsun normalleşmesi için “Elektrik ve atık su sınırlarının daha sağlıklı çalışması için çalışıyoruz. Bölgedeki ekiple her zaman iletişim halindeyiz, desteğe ihtiyaç duyulan başka konular olursa destek grubumuz ve ekipmanlarımız devam edecek” dedi. – ANTALYA

habertosya.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
Başa dön tuşu