Haber

ABD, Huron Gölü’ne düşürdüğü cisimlerin enkazını bulamayınca aramayı sonlandırdı.

YENİ ABD Kuzey Komutanlığı (NORTHCOM), Amerikan hava sahasına düşürdükleri nesnelerin enkazını bulamayınca arama çalışmalarına son verdi.

NORTHCOM’dan yapılan yazılı açıklamada, 10 ve 12 Şubat tarihlerinde Kanada sınırındaki Huron Gölü’ne bırakılan cisimlerden birinin enkazının bulunamaması üzerine arama faaliyetlerine son verildiği belirtildi.

Açıklamada, “ABD ordusu, federal kurumlar ve Kanadalı ortaklar, havadan görüntüler, yüzey sensörleri ve yer altı taramaları da dahil olmak üzere çeşitli yetenekler kullanarak tüm alanlarda sistematik aramalar yaptı, ancak enkazın yerini belirleyemedi” denildi. kelimeler yer aldı.

Söz konusu bölgede arama çalışmalarının sonlandırılması kararında Kuzey Kutbu koşulları ve deniz buzunun neden olduğu aksaklıkların etkili olduğu, bugün uçuş operasyonlarının sona ermesinin ardından hava güvenliğine yönelik kısıtlamaların kaldırılacağı kaydedildi.

Çin “casus balonu” ve ABD havaalanındaki nesneler

ABD ordusu, 4 Şubat’ta Güney Karolina açıklarında daha önce Montana üzerinde tespit ettiği bir Çin yüksek irtifa balonunu vurdu. Pentagon, 10 Şubat’ta Alaska üzerinde tanımlanamayan bir nesne düşürdü. ABD ordusu, uçan tanımlanamayan bir nesneyi düşürdü. 12 Şubat’ta Kanada sınırındaki Huron Gölü üzerinde.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, 11 Şubat’ta ABD ile iş birliği yaparak ülkesinin Yukon bölgesine bir cisim düşürdüklerini açıklamıştı.

Böylece 8 gün içinde ABD ordusu, biri Çin’e yönelik yüksek irtifa balonu, 3’ü tanımlanamayan cisim olmak üzere 4 hava öğesini düşürdü. Havalimanında uçan cisimler Amerikan kamuoyunun gündeminde olmaya devam ediyor.

haber-kahta.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu