Haber

Depremzedeler Antalyaspor tesislerine yerleştirildi

Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen ve uçakla Antalya’ya getirilen depremzedelerden bir kısmı Antalyaspor tesislerine yerleştirilmeye başlandı.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, Cumhuriyet tarihinin en büyük deprem felaketinin ardından bölgeye gerekli malzemeleri gönderen Antalyaspor, depremzedeleri tesislerinde ağırlamaya başladı.

Başkan Aziz Çetin ve yöneticiler depremzedeleri girişte karşıladı. Odalara yerleştirilen depremzedelere yemek ikramı yapıldı. Akabinde yakınları tarafından götürülen depremzedeler, kalacakları yerlere uğurlandı. Kadın, erkek, yaşlı ve çocuk çok sayıda depremzedenin barındığı Hasan Subaşı Tesisleri’nde çocukların vakit geçirebileceği oyun parkı da oluşturuldu.

Veysel Sarı bizzat ilgilendi

Antalyaspor kaptanı Veysel Sarı da tesislere gelerek depremzedelerle yakından ilgilendi. Aralarında ailelerin ve sporcuların da bulunduğu depremzedelerle tek tek ilgilenip anılarını soran Sarı, çocuklarla da oyun parkında bir süre oyunlar oynadı.

Öte yandan Antalyasporlu futbolcular da aralarında kampanya yürüterek deprem bölgesine 2 tır su, 1 tır un ve 1 tır çocuklar için eser ve hijyen malzemesi gönderdi.

Yüzbaşı Sarı, yardımlarının devam edeceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu