Teknoloji

Sony, Yeni PS5 Güncellemesini Test Etmeye Başlıyor: Dolby Atmos Desteği, 8 TB’a Kadar SSD ve Daha Fazlası

Sony, getirdiği özelliklerle kullanıcıları sevindirecek yeni bir PlayStation 5 yazılım güncellemesini test etmeye başladı. Yeni güncelleme ABD, Kanada, Japonya, İngiltere, Almanya ve Fransa’da kullanıma sunuldu. seçili ülkelerdeki belirli beta kullanıcılarıtarafından denenebilir

Yeni PS5 güncellemesi, Dolby Atmos güçlendirmesinden depolama güzelleştirmelerine kadar pek çok yenilikle birlikte geliyor. Ayrıca çeşitli arayüz iyileştirmeleri içerir.

Dolby Atmos ve 8 TB M.2 SSD desteği

Güncellemenin en dikkat çekici kısımlarından biri de oyun deneyimini geliştirecek olan Dolby Atmos tabanı. Sony’nin açıklamasına göre şirketin Tempest 3D AudioTech 3D ses özelliği, hoparlör ve televizyon gibi Dolby Atmos cihazlarıyla uyumlu olacak. Ayrıca Netflix gibi platformlar da Dolby Atmos ses güçlendirme için PS5 uygulamalarını güncelleyebilecek.

PlayStation 5 şu anda 4 TB’a kadar genişletilebilir M.2 SSD depolamayı destekliyor. Ancak, yeni güncelleme maksimum maliyetle yapılır. 8 TB’a çıkaracak Kullanıcıların minimum ihtiyaçları karşılayan bir M.2 SSD’ye ihtiyaç duyacaklarını belirtmek gerekir. Sony’nin M.2 SSD ilavesi gereksinimleriyle uyumludur buraya tıklayarakUlaşabilirsin.

Arayüz tarafındaki yenilikler

Başta da söylediğimiz gibi güncelleme, PS5 deneyimini iyileştirecek bazı arayüz değişiklikleriyle de geliyor. Örneğin, konsol açıldığında veya kapatıldığında “bip” sesi. sesini kapatmak mümkün olacak. Ek olarak, dokunsal geribildirim özelliği PS5’te gezinirken denetleyici aracılığıyla etkinleştirilebilir. Özellik etkinleştirildiğinde belirgin yerlerdeki sistem ses efektleri fiziksel olarak kullanıcıya yansıtılacaktır.

Aynı hesapta ikinci bir uzaktan kumanda süpervizör yardımcısı Olarak atamak mümkün hale gelir. Böylece iki kumanda bir olarak kullanılabilir. Arkadaşlarınızın oyunun zor kısımlarını geçmesine yardımcı olmak, konsolda gezinmek gibi konularda bu özelliğin oldukça faydalı olabileceğini söyleyebiliriz.

Ayrıca kütüphanede oyun arama, sosyalleşmede yenilikler, mesajlara emojilerle tepki verme gibi özellikler de olacak. Belirli ülkelerdeki kullanıcılara açılan güncelleme, önümüzdeki aylarda herkes için yayınlanacak.

sarayduzuajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu