Haber

Başkan Soyer, Örnekköy’de hak sahipleri ile bir araya geldi “Eline sağlık, emin ellerdesiniz”

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Karşıyaka Örnekköy Kentsel Dönüşüm projesinin 3. ve 4. etap çalışmalarında hak sahipleri ile birlikte görev alan kooperatif ortakları toplantısına katıldı. Önder Tunç Soyer, vatandaşlara seslenerek, “İçiniz rahat olsun. Emin ellerdesiniz. Sorunsuz çalışan çok temiz bir yapıdır. Hepinizin bir an önce o konutlara taşınmasını sağlayacağız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, çalışmaların yüzde yüz mutabakatla, belediye garantili, yerinde dönüşüm ve kooperatifçiliklerle yürütüldüğü Karşıyaka Örnekköy Kentsel Dönüşüm projesinin 3. ve 4. etaplarının hak sahipleri ve kooperatif ortaklarıyla bir araya geldi. modeli. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Suphi Şahin, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Ayşe Dilek Özçelik, İZBETON A.Ş. Genel Müdür Heval Savaş Kaya’ya projede yer alan kooperatiflerin yönetici ve temsilcileri eşlik etti.

“Örnekköy modeli Türkiye’ye örnek olacak bir model”
Başkan Tunç Soyer, “Hak sahipleri ile kooperatif ortaklarını bir araya getirip işin nasıl yürüdüğünü yerinde görmek istedik. Örnekköy modeli Türkiye’ye örnek olacak. Neden biliyor musun? Bu işin kirasını yiyen müteahhit yok. Burada kooperatif ve hak sahipleri var, belediye de var. Bu iki yapının ortasında dengeyi koruyan, vatandaşın hakkını, hak sahibinin hakkını koruyan, bu işin çok hızlı bir şekilde tamamlanması için kurumsal zeminini ortaya koyan bir belediye var. Özetle; Deprem sonrası dayanıklı, insanın güvenle yaşadığı şehirler yaratmak bizim görevimiz. Bunun gerçekleşmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bu şehirde yaşayan herkesin yaşadığı eve inancının olması birinci önceliğimizdir. Bunun için yürekten başlayıp, aşkla çalışmaya devam edeceğiz. İçiniz rahat olsun. Sadık ellerdesiniz. Sorunsuz giden çok temiz bir inşaat var. İnşallah en kısa zamanda o konutlara birlikte taşındığınızı da görürüz” dedi.

“Herkes için barış”
Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, “Yaşadığımız depremler nedeniyle kentsel dönüşüme ihtiyaç duyduğumuzu hepimiz biliyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’de kentsel dönüşümü gerçekleştirmek için uzun süredir hiçbir temele dayanmadan, öz kaynaklarıyla özveri göstererek bu çalışmaları yürütüyor. Çok ağır ekonomik şartlar var. Böyle bir ortamda İzmir Büyükşehir Belediyesi buradaki kentsel dönüşümü hiçbir temele dayanmadan çok başarılı bir kooperatif modeliyle yürütüyor.”

Kentsel dönüşümde İzmir modeli
Örnekköy kentsel dönüşüm alanının 3. etabında 584 konut ve 27 işyerinin inşaatı tamamlanacak. Üçüncü ve dördüncü etaplarla birlikte İzmir’e toplamda 964 yeni konut ve 54 işyeri eklenecek. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde Gaziemir, Ege Mahallesi, Uzundere, Ballıkuyu, Çiğli Güzeltepe ve Örnekköy olmak üzere 6 bölgede %100 mutabakat, belediye garantili ve yerinde dönüşüm ilkeleriyle dönüşüm çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
Başa dön tuşu