Haber

ABD’den deprem bölgesine yardım

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından 10 ilde arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Bu kapsamda yardımlar deprem bölgelerine de gidiyor.

Depolarda toplanan

ABD’de San Francisco ve Körfezi’ndeki sivil toplum kuruluşlarından ve depremzedelere yardım eli uzatmak isteyen gönüllülerden alınan yardım malzemeleri Silikon Vadisi Dini Merkezi, Amerika Zakat Vakfı ve Hidaye Vakfı’nın depolarında toplanarak hazırlandı. Türkiye’deki afet bölgelerine gönderilecek.

STK’lar da destekleniyor

Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği ile uyum içinde toplanan ve Türk Hava Yolları lojistik servisi tarafından ulaştırılacak yardıma San Francisco ve Silikon Vadisi’ndeki sivil toplum kuruluşları da destek verdi.

Suriye asıllı Basil Hashim, bu düzenlemeler sayesinde Türkiye ve Suriye’deki beyin sarsıntısı mağdurlarına yardım gönderebildiği için mutlu olduğunu ifade etti.

“Çok üzgünüz”

Arkadaşıyla birlikte iki araçla yardım getiren Ahıska Türkü Parıltı Muhammed, “Duyduğumuzda çok üzüldük ve yardım etmeye çalışıyoruz. İnşallah bir an önce atlatırlar.”dedi.

Lena Naboulsi, çocuk bezleri, çocuk kıyafetleri ve battaniyeler getirdiğini söyledi. Türkiye ve Suriye’de yaşananlardan dolayı çok üzgünüz ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.”söz konusu.

Eşi ve çocuğuyla yardıma koşan Azerbaycanlı Elnur İbrahimov. “Kardeşlerimizin yanındayız, çok üzgünüz, Allah onların yardımcısı olsun.”sözlerini kullandı.

acigol-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu