Yaşam

Uçağın Direksiyonuna Saklanarak Kaçak Yolcu Almak İsteyen Çocuğun Kötü Son Hikayesi

Yazın Katolik okuluna gitmek istemeyen bir genç bu bir kaçış planıydı sadece bu İşler planladığı gibi gitseydi her şey çok farklı olabilirdi ama bu onun son planıydı.

Keith Sapsfordadında bir genç 14 yaşında boyundan büyük bir plan hazırladı. . Sidney Havalimanı’ndan kalkacak olan uçağın tekerlek kısmına saklanarak Tokyo’ya gitmeyi planlamıştı.

14 yaşındaki gencin bu planının kaynağı aslında babasıydı.

Babası Charles Sapsford’un aktardığına göre, daha önce oğlu Keith’i uçağın iniş gruplarında saklanırken ölen İspanyol bir çocuk hakkında uyarmıştı. Ama görünüşe göre bu fikir oğluna çekici geldi. Bahsettiği çocuğun akıbetini oğlu da yaşadı.

Genç adam bu planı yaparken her şeyi hesaba kattığını düşündü. Uçağın tekerlek yuvasında kaldığı sürece yüksek irtifanın tehlikelerinden korunabileceğini varsaydı. Ama hesaba katmadığı şey şu ki uçağın tekerlekleri geri çekilince tekrar açılıyordu.Yaşananlar kaçınılmazdı.

Keith’in düşerken kameraya takılan görüntüsü akıllara kazındı.

Sapsford’un hırsı, uçağın altına gizlice girerek özgür bir biçimde seyahat etmekti. Ancak uçak havalandığında iniş takımları bölgesindeki soğuk ve düşük oksijen seviyeleri nedeniyle hayatta kalamadığı söyleniyor. Keith Sapsford, uçağın kalkışından kısa bir süre sonra 61 metre yükseklikten düşerek öldü. Peki bunu nasıl öğrendik?

Böyle bir kaza görüntüsünün nasıl oluştuğunu merak ediyor olabilirsiniz. Amatör bir fotoğrafçı olması garip. John Gilpin’in aynı anda aynı yerde olması tamamen tesadüftü.Gilpin, unutulmaz olan geçen sonbaharın görüntüsünü yakaladı.

Sapsford uçaktan düşmeseydi, hayatta kalması pek olası görünmüyor.

olduğu gibi hissettim oksijen eksikliği vücutta bazı yansımalar yaratmış olmalı. Bu çekimleri kaydeden Gilpin, bir hafta sonra “olaysız” havaalanı çekiminde yakaladığı çekimi aniden fark etti. Fotoğraf çerçevesinde ayakları uçaktan sarkan bir çocuk gördü. Ne yazık ki, bunun için çok geçti.

Bu karanlık olay ve geride kalan fotoğraf karesi acı bir trajediyi geride bıraktı. Olaydan sonra, ABD Federal Havacılık Otoritesi (FAA), 2015 yılında kaçak yolcuların uçuştan sağ kurtulduğunu gösteren bir çalışma yayınladı.Sapsford’dan farklı olarak, bu tür bir durumdan kurtulanlar genellikle bu prosedüre alçak irtifalarda ve kısa yolculuklarda başvurdular.

Bu etkinlik ile halkı bilinçlendirmenin önemi bir kez daha vurgulanmış ve bu tür olayların yaşanmaması için çeşitli önlemler alınmıştır. güvenlik önlemlerialmasına yol açtı.

kaynaklar: Gazimağusa, Haftalık Teneffüs

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu